Спортист №1 на Кюстендил за 2016 г. Милослав Методиев отново триумфира с шампионската титла при най-тежките

Владислав Методиев, Айрън Рамадановски, Августин Спасов и Ани Димитрова се окичиха с бронзовите медали от надпреварата в НСА24-15-01-1_miloslav_metodiev

Най-добрият спортист на Кюстендил за 2016 г., борецът Милослав Методиев, за пореден път доказа, че е №1 в България в кат. 130 кг. Младата надежда на клуб “Васил и Георги Илиеви” отново спечели шампионската титла от държавното първенство по борба за мъже в класическия стил в залата на НСА. Бобовдолецът победи на финала опитния Петър Богаевски, който също се бори за кюстендилския клуб. Бронзов медал за друг борец от кюстендилската школа Михаил Христов. В топ 10 на категорията се класира и Мартин Владимиров на 9-а позиция.24-15-01-2_avgustin_spasov

Кюстендилската школа завоюва и три бронзови медала. Августин Спасов игра полуфинал срещу един от най-титулуваните български борци Иво Ангелов от Перник, като загуби с 8:0 в категория 59 кг. Ангелов не даде нито една точка на съперниците си и бе обявен за най-техничен борец на първенството.24-15-01-3_ajran_ramadanovski

Айрън Рамадановски спечели бронз в категория 85 кг. Той загуби от шампиона и 5-и на олимпиадата Николай Байряков.

Най-опитният в кюстендилския отбор Владислав Методиев се завърна на тепиха и завоюва бронзов медал, като така даде допълнителни точки на клуб „Васил и Георги Илиеви”.

Бронзов медал за Кюстендил спечели и Ани Димитрова от категория 60 кг при жените.

Шампионка на България отново стана носителката на приза спортист №1 на Кюстендил Евелина Николова, който бе над всички в категория 55 кг.

220 състезатели от 30 клуба излязоха на тепиха на държавния личен шампионат по борба при мъжете. При жените в спора за отличията се включиха 30 състезателки от 18 клуба.