Страхотен успех за Пирин в Благоевград! Манолев донесе реми с ЦСКА

С гол на Станислав Манолев в 92-ата минута Пирин стигна до 1:1 срещу ЦСКА в мач от 18-ия кръг на Първа лига, игран на стадион “Христо Ботев” в Благоевград.

Преди това Карло Мухар откри резултата за гостите. Отборът на Пирин бе воден от треньорския дует Радослав Митревски – Петър Михтарски за първи път след раздялата с досегашния мениджър Уорън Фийни.

Снимки: Димитър Филипов

Преди гостуването на Лудогорец в последния кръг, “орлетата” са на предпоследна позиция в класирането с актив от 13 точки.

Мачът започна с натиск на гостите. В 8-ата минута Хенгелман излезе извън наказателното поле, за да парира Баи, нападателят на “червените” първи стигна до топката и прехвърли стража на домакините, но и вратата. Малко по-късно, в 19-ата минута, Кайседо запази топката и върна към Кери, който шутира без забавяне от двайсетина метра. Ударът затрудни Хенгелман, но все пак вратарят успя да избие.

Пет минути по-късно Баи намери Кери пред наказателното поле на Пирин. Ирландецът стреля от воле, но в аут. В 41-ата минута Баи разигра с Мазику, след което шутира фалцово под ъгъл с десния крак, изпращайки топката над напречната греда.

След почивката първото положение за втората част бе пред Бусато. Манолев центрира от корнер на близката греда в 57-ата минута, където бе Бодуров, но защитникът стреля с глава покрай лявата греда.

Гостите поведоха в 71-ата минута. Тогава Баи намери Мухар пред наказателното поле на “орлетата”. Халфът овладя, дриблира около Бодуров и Занев, след което с удар по земя вкара в долния десен ъгъл за 1:0. В 82-ата минута Хенгелман улови шут на Кайседо, а секунди преди края на редовното време Кери стреля в аут от границата на наказателното поле.

В даденото от рефера петминутно продължение Пирин пренесе играта в половината на ЦСКА, което се оказа фатално за гостите. В 92-ата минута Дюлгеров центрира отдясно, а Манолев реализира от воле за крайното 1:1. Това е четвърто попадение за Манолев от началото на сезона в Първа лига.

ПИРИН 1:1 ЦСКА
0:1 Карло Мухар 71, 1:1 Станислав Манолев 90+2

ПИРИН: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 71. Карачанаков (78-26.Тасев), 31. Станоев (89-73.Бенгюзов), 7. Брахими (89-44.Хендерсън), 5. Бодуров, 3. Занев, 18. Дяков, 29. Костов (78-9.Йорданов), 11. Манолев, 6. Попев

ЦСКА: 1. Бусато, 15. Вион, 2. Матей, 20. Метс, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 10. Йомов, 8. Кери, 7. Баи, 9. Кайседо