“Струмска слава” победи “Марек” с 2:0 в югозападното дерби на Втора лига

“Струмска слава” успя да спечели с 2:0 домакинството си на “Марек” в регионалното югозападно дерби от 19-ия кръг на Втора професионална лига.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като и двата тима имаха своите възможности за гол, от които така и не се възползваха.

След почивката възпитаниците на старши треньора Владимир Димитров съумяха да реализират два безответни гола, с което си осигуриха трите точки.

Никола Борисов откри резултата с прецизен удар с глава в 68-ата минута, а десетина минути след това Борислав Николов фиксира крайното 2:0.

Така радомирци продължават с доброто си представяне от началото на сезона, докато дупничани допуснаха поражение след двете поредни победи, които записаха над дубъла на “Лудогорец” и “Хебър” (Пазарджик).