Треньорът на „Банско” Димитър Крушовски: Постигнахме заслужена победа над ЦСКА-1948

След престижното равенство срещу отбора на Монтана футболистите на „Банско” записаха и първата си победа. Тя бе срещу ЦСКА-1948, отбор, който е изграден от много класни футболисти. Първото полувреме се игра открит футбол, като не липсваха голови положения и пред двете врати. На два пъти Георги Фикиин и Руслан Иванов от отбора на домакините не бяха точни от близо срещу вратаря на ЦСКА-1948. Гостите също на два пъти се озоваха в удобни позиции за отбелязване на гол, но стража на домакините Ангел Юсев бе невероятен и отрази майсторски насочените топки. Първият гол в срещата падна в 26-та минута след изпълнение на Руслан Иванов от фаул топката бе избита от вратаря на противника и в добавката Боби Сандев не сгреши за 1:0. През втората част на мача наставникът на „Банско” Димитър Крушовски даде шанс за игра на футболистите от резервната скамейка и качеството спадна поради физическа немощ. На няколко пъти вратарят Юсев прояви майсторство и отрази ударите на нападателите на ЦСКА. Футболистите на домакините при бързи контраатаки  бяха  неточен мерник срещу противниковия вратар.
„Доволен съм от всички футболисти, на които гласувах доверие в този мач. Независимо че сме само на десет дни подготовка, момчетата играха много мотивирано и с желание и постигнаха авторитетна победа срещу класен отбор като ЦСКА-1948. Следващият ни контролен мач е в събота, 22 юли, от 10.30 часа на стадион „Свети Петър” срещу отбора на „Арда”- Кърджали”, сподели Димитър Крушовки.