Трето място в крайното класиране за клуб “Шампион” със спечелени 13 отличия от Националното Първенство Шотокан Карате

Кюстендилските състезатели спечелиха 5 златни 3 сребърни и 5 бронзови медала

Поредното си впечатляващо представяне направиха състезателите на клуб “Шампион” на татамито на Националното Първенство по Шотокан Карате, проведено в столицата. Кюстендилската школа взе участие с 15 деца и спечели 5 златни 3 сребърни и 5 бронзови медала, в дисциплината кумите и се нареди на престижното 3 място в крайното класиране.

Със златни отличия се окичиха- Искрен Тодоров, Мария – Магдалена Христова, Виктория Йорданова, Никола Христов и Никола Симеонов. Сребро спечелиха- Виктория Венкова, Християн Стоянов и Ивона Йорданова. Бронзови медали завоюваха- Денис Апролов, Божидар Сотиров, Янислава Йорданова, Деян Миленков и Валентин Крумов.

Асен Миланов и Иван Симеонов не можаха да стигнат до мач за медалите

“Изключително съм доволен от всички. Да сме в Топ 3 в крайното класиране е изключително добро постижение. Децата дадоха всичко от себе си за този резултат”, коментира Веселин Димитров, старши треньор на ШКК “Шампион”, който е световен и европейски шампион по Шотокан карате.