Тъга на трибуните в Благоевград, Царско село надви Пирин с 2:0 в efbet Лига

Царско село постигна втора последователна победа над Пирин (Благоевград) в рамките на седмица. Двубоят от 27-ия кръг на efbet Лига не донесе радост на трибуните в областния център на Пиринско. След като миналия понеделник „червените“ спечелиха с 1:0 в София и пратиха „орлетата“ в плейофите за оцеляване, сега те ги надвиха като гости с 2:0 в първия кръг битката за оставане в елита.

Мачът бе решен с два бързи гола в края на първото полувреме, дело на Лукас Мартинс (40) и Венцислав Христов (45).

По този начин „царете“ събраха 19 точки и запазиха шансове за оцеляване, докато „орлетата“ остават лидери във втората четворка на осмицата с 27 пункта преди срещата между другите два отбора в потока – Локомотив (София) и Ботев (Враца).

Първото реално голово положение в срещата бе факт с настъпването на 27-ата минута. Петрис проби по фланга и пусна пас към Венци Христов. Опитният нападател на празна врата шутира в гредата, а след това и самият той се сблъска със страничния стълб.

Домакините от Пирин приеха предизвикателството и отговорът им бе силен само 3 минути по-късно. В рамките на минута Карачанаков и Йорданов имаха възможността да шутират диагонално, така и не се полуи желаното попадение в мрежата на “царете”. Драматичният сблъсък в Благоевград бе белязан от попадение в 39-ата минута. Еуфория настъпи в редиците на Царско село. Всичко започна с изритана топка от аут, която капитанът на Пирин Николай Бодуров подцени. Опитният защитник пробва технично да неутрализира Лукас Мартинс, но се оказа в ролята на загубил в индивидуалното надиграване с бразилеца. Бившият футболист на Арда излезе сам срещу Янко Георгиев и покрай стража насочи по земя за 0:1.

Това обаче не бе всичко от момчетата на Стефано Макопи. Царско село нанесе своя втори удар още до паузата. Валентино Пулиезе центрира топка в наказателното поле на Пирин. Венци Христов се вклини между Георгиев и Попев, за да матира с глава Георгиев.

В началото на второто полувреме домакините опитаха да осъществят натиск в полето на „царете“. Натискът обаче доведе само до един разочароващ изстрел на Стилиян Георгиев в 53-а минута.

Снимки – LAP

Напрежение имаше и в 57-а минута, когато Лукас Мартинс навлезе в наказателното поле на “орлетата” и стреля от малък ъгъл към вратата, но стражът на Пирин опази мрежата си.

До края на мача домакините имаха добри положения, но пропуски на Станислав Манолев и Преслав Йорданов оставиха ситуацията непроменена.

FT | ПИРИН БЛАГОЕВГРАД – ЦАРСКО СЕЛО  0:2

0:1 Лукас Мартинс 40′

0:2 Венцислав Христов 45+1′

efbet Лига, плейофна фаза, 27-и кръг

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД (4-1-4-1): 21. Янко Георгиев – 17. Спас Георгиев, 5. Николай Бодуров (к), 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев – 14. Стилиян Николов – 31. Красимир Станоев, 10. Казуки Такахаши, 11. Станислав Манолев, 71. Антон Карачанаков – 9. Преслав Йорданов

Резерви: 1. Марио Кирев (вр), 19. Вячеслав Велев, 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Даниел Иванов, 26. Иван Тасев, 29. Станислав Костов

Старши треньор: Радослав Митревски

ЦАРСКО СЕЛО (4-1-4-1): 22. Хадим Ндиае – 7. Жереми Петрис, 3. Мартин Кавдански (к), 71. Пламен Крумов, 66. Давиде Витурини – 15. Пиер Зебли – 10. Реди Каса, 8. Айуб Абу, 4. Валентино Пулиезе, 19. Лукас Мартинс – 91. Венцислав Христов

Резерви: 99. Иван Дерменджиев (вр), 9. Юсуфа Яфа, 14. Артур Крачун, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети, 23. Мбуямба-Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев