ФК Кюстендил пречупи Кресна в последните 10 минути за 2:0

Краси Ценкова ФК Кюстендил се поздрави с много важна и трудна победа в мач от 30-ия кръг на Югозападна Трета лига. На стадион “Осогово” домакините се озориха много, докато пречупят предпоследния в класирането Перун Кресна.
Гостите се бяха бетонирали в отбрана, а вратарят Атанас Тапигьозов бе на път да стане герой в мача, но рухна в 80-та минута, когато Виктор Анастасов се пребори и с отбраната, и със стража за 1:0. Крайното 2:0 бе фиксирано в даденото 3-минутно продължение, а точен бе Александър Александров- Аци.
За статистиката още в 6-та минута кюстендилци имаха шанс да направят срещата далеч по-лесна, но Мартин Газиев пропусна дузпа. В следващия кръг ФК “Кюстендил” гостува в сряда, 12 май, на “Рилски спортист” в Самоков.