Футболистите на Беласица с пет тренировки до мача срещу Литекс

Общо пет тренировки е планирал наставникът на мъжкия отбор на ОФК Беласица Венцислав Иванов за мача от 12-и кръг за първенството на втора професионална лига срещу Литекс (Ловеч).

„Засега стартирахме подготвителния цикъл за съботния двубой на стадион „Цар Самуил“. В момента се започна ремонтирането на терена и ще преценим къде ще проведем останалите четири тренировки. Заниманията ще бъдат едноразови, след обяд, единствено в четвъртък ще бъде преди обяд. След едномесечно отсъствие от пълноценни тренировки заради разтежение на бедрото, бразилският нападател Игар Фелипе направи сефте с колегите си на пълни обороти. Още от сега е ясно, че халфът Айвън Ангелов няма да попадне в групата за мача срещу Спартак (Плевен) заради наложено наказание от ДК на БФС за натрупани пет жълти картони. Има кой да го замести от наличните футболисти. Предстои ни изключително тежък мач срещу третия във временното класиране отбор на Литекс с 18 точки, с 1 по-малко от втория ЦСКА-1948 ІІ и 2 от временния водач Спартак –(Плевен). За отбелязване е, че в последните 10 мача отборът на Литекс претърпя само една загуба, и то съвсем неочаквано, след като водеше на Добруджа в Добрич с 2:1 до 90-та минута, а в продълженията за 3 минути допусна две попадения и така загуби двубоя. Започнах да трупам информация за отбора на Литекс и постепенно ще запозная и футболистите със силните и слаби страни на съботния ни противник”, сподели Венцислав Иванов.