Цветан Соколов и „Лубе” обърнаха „Дукла” и оглавиха своята група в Шампионската лига

33-15-04-tsv-sokolovЦветан Соколов и съотборниците му в италианския „Кучине Лубе” (Чивитанова) записаха нова победа в Шампионската лига. В мач от група „В” „Лубе” се наложи с 3:1 (22:25, 30:28, 25:23, 25:14) като гост на чешкия „Дукла” (Либерец). Играчите на италианския гранд обаче видяха доста зор, за да пречупят чешките си съперници. На тях им бяха необходими 37 минути, за да вземат втората част след 30:28 и да изравнят геймовете.

Цветан Соколов реализира 18 точки (2 блокади, 50% в нападение), толкова направи и съотборникът му Османи Хуанторена (4 аса, 1 блокада, 62% в атака), който не започна като титуляр, но се включи в края на втория гейм и остана на терена до края. От блокада „Лубе” направи разлика – 14 точки срещу 6 за „Дукла” на този елемент.

За домакините Ян Гълъбов отбеляза 18 точки (2 аса, 2 блокади, 58% в атака).

В другия мач от тази група германският „Берлин РВ” (Берлин) спечели с 3:2 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 15:13) срещу полския „Асеко Ресовия” (Жешув). 15 точки записа Роберт Кром (2 аса, 2 блокади, 42% в атака), докато за „Асеко Ресовия” 25 точки реализира американецът Томас Яешке (3 аса, 2 блокади, 65% в нападение), а сърбинът Марко Ивович добави 23 (2 аса, 2 блокади, 49% в атака).

Така кръг преди края на груповата фаза „Лубе” излезе начело във временното класиране с актив от 4 победи и 12 точки (колкото има и германският „Берлин РВ”, но с по-лошо геймово съотношение). „Асеко Ресовия” и „Дукла” са без шанс за продължаване напред в турнира.

На 1 март от 22:00 ч б.в. Лубе приема «Берлин РВ» в дерби за първото място.

Снимка: Цветан Соколов реализира 18 точки