ЦСКА победи Пирин в контрола

ЦСКА победи Пирин (Благоевград) с 2:1 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Въпреки тежкия заснежен терен, “армейците” демонстрираха добра игра и се поздравиха с успеха с попадения на Брадли де Нойер(36′) и ДюкенсНазон(65′). Гола за “орлетата” отбеляза Владимир Медвед в 82-та минута, предаде Topsport.

ЦСКА започна мача в система 3-5-2. Петров, Юга и Матей бяха тримата отзад, а Де Нойер и Гарсес – халф-бекове. Тибо Вион и Марселино се подвизаваха като опорни халфове, а малко пред тях бе Станислав Шопов. Жираир Шагоян и Браян Морено стартираха на върха на “армейската” атака.

Пирин влезе добре в мача и организира опасна атака отляво още в началните минути. Последва остро центриране в наказателното поле на “червените”, но Кондраков се размина с топката. В седмата минута Маурисио Гарсес направи голям пропуск. ЖираирШагоян изведе бразилеца сам срещу вратаря, но изстрелът на Гарсес профуча покрай страничната греда.

В средата на първото полувреме ЦСКА доказа, че е доста добър при статични положения. Тибо Вион центрира от корнер, Матей засече с глава, но топката мина на сантиметри от дясната греда. Малко по-късно историята се повтори. Обичайният изпълнител Тибо Вион центрира, но този път от пряк свободен удар и топката достигна до Матей. Нидерландецът обаче отново пак не намери очертанията на вратата, стреляйки над напречната греда.

ЦСКА вдигна оборотите и десет минути преди края на първото полувреме успя да открие резултата. Вион разсече отбраната на Пирин със страхотен пас към Шопов. Пловдивчанинът мигновено стреля към вратата, Ковальов изби, но в краката на Де Нойер, който направи добавка отблизо и изведе “армейците” напред.

На почивката Саша Илич смени целия си състав. В игра се появиха Евтимов, Кох, Махмутович, Турицов, Галин Минков, Радослав Живков, Хайнц, Линдсет, Туфегджич, Жеферсон и ДюкенсНазон.

Точно 20 минути след подновяването на играта ЦСКА организира светкавична контраатака. Тоби Хайнц получи топката в центъра на терена и пусна пас вляво към Назон. Хаитянският звяр напредна сам, финтира защитник на Пирин и технично копна топката над вратаря на “орлетата” за 2:0.

Преслав Йорданов можеше да намали изоставането на Пирин малко след гола на “червените”. Бившият нападател на ЦСКА получи топката около точката на дузпата и стреля, но покрай гредата.

Пирин все пак върна едно попадение. В 80-та минута претенции за дузпа от страна ЦСКА бяха подминати от главния съдия. ДаудаБамба се отличи с хубав пробив отляво и центрира по земя към Хайнц, който падна на земята след съприкосновение със защитник в зелено, но реферът даде знак играта да продължи. Пирин опита да организира контраатака, която бе спряна от Иван Турицов в центъра на терена. От последвалия пряк свободен удар “орлетата” намалиха резултата. Медвед получи дълъг пас, Мено Кох закъсня и нападателят на Пирин прати топката в мрежата на Евтимов за да оформи крайното 2:1.