Пирин (Разлог) все още води във волейбола

Шест мача от Ефбет Супер Волей се изиграха този петък. Пирин Разлог записа поредна победа и продължава да е лидер във временното класиране, следван отХебър и ЦСКА.

Пирин Ралог 3-0 Ботев Луковит (25-14, 25-11, 25-17)

С бърза победа се поздравиха и Пирин Разлог, след като този петък не оставиха шанс на съперниците си от Ботев Луковит.

Домакините започнаха много по-добре в мача, взимайки инициативата веднага след първия съдийски сигнал. Гостите опитаха да поддържат темпото на игра до 10-тата точка, но след това състезателите на … не им оставиха никакви шансове. Вдъхновени от летящия старт в двубоя, Пирин започнаха убедително и във втория гейм, повеждайки 5-0. Показвайки по-добра класа в различните елементи, домакините продължиха шеметния си ход в двубоя, без да остави никакви съмнения кой е по-добрият отбор. Играейки за своята чест в третия гейм, Ботев Луковит показа по-стабилна игра в началото на часттта, и на свой ред имаха предимство с 5-0. Това обаче не продължи дълго като след седмата точка, Пирин отново взе лидерството и обърна резултата в своя полза.

За пореден път Спас Байрев беше над всички, завършвайки с 19 точки до своето име, 62% успеваемост в атака и приз за най-полезен играч. За Ботев Луковит, Илиян Иванов беше най-резутлатен, с 10 точки (53% успеваемост в атака).

Марек Юнион-Ивкони 0-3 Хебър (16-25, 24-26, 20-25)

ВК Хебър Пазарджик, които само преди дни написаха нова страница в клубната си история, класирайки се за груповата фаза на най-елитния клубен европейски турнир – Шампионска лига, продължават победния си ход и в българския елит. В мач от пети кръг, водените от Мартин Бланко Коста състезатели записаха победа с 3-0, като все още нито един отбор не е успял да грабне гейм от тях.

Тимът от Пазарджик поведе от самото начало на първата част и не остави шанс на своите съперници, отваряйки в своя полза. Във втория гейм обаче състезателите на Найден Найденов показаха борбен дух и бяха близо до изравняване на резултата. След като стартираха по-слабо, дупничани се приближаха в резултата при 15-тата точка, и след това поведоха при 20-18. Хебър успя обаче да наниже четири последователни точки, губейки при 21-23, и с това се приближи до крайната победа. Вдъхновени от добрия резултат, гостите успяха да контролират играта в третия гейм и се поздрвиха с успеха.

С 67% успеваемост в атака и 15 точки, Джакопо Масари от Хебър завърши като топ реализатор, грабвайки приза за най-полезен играч. За Марек Юнион-Ивкони Димитър Дулчев отбеляза 10 (44% успеваемост)