„Пирин” излъга „Марек Юнион-Ивкони” в контрола

Посрещачът Кристофър Мукунзи дебютира със 7 точки

pirin-marek

„Пирин” (Разлог) надигра с 3:1 (25:10, 25:23, 20:25, 25:19) „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) в контрола, изиграла се днес в зала „Септември” в Разлог. Допълнителният пети гейм беше спечелен с 25:19 от гостите от Дупница, а треньорът на „Пирин” Иван Дурев даде почивка на волейболистите от титулярния състав.

Въпреки изумителните 59 непредизвикани грешки, които направиха двата отбора, те успяха да предложат и доста качествени изпълнения за публиката. Волейболистите от „Пирин” не блестяха почти с нищо повече от противника си. Те имаха леко предимство край мрежата, където реализираха две блокади повече (18-16), но пък изоставаха при директните точки от начален удар (8-9). Домакините бяха по-добри в атака (43%-38%), както и при посрещането (42%-40%).

Дебют за „Марек Юнион-Ивкони” направи и новото попълнение на тима Кристофър Мукунзи. Посрещачът от Руанда се появи на игрището в третия гейм и приключи срещата със 7 точки (2 аса, 1 блок, 38% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака).

Диагоналът Венцислав Георгиев заби 17 точки (3 блока, 45% ефективност в атака) за победата на „Пирин”. Толкова добави и Георги Елчинов (17 точки – 2 аса, 5 блока, 47% позитивно посрещане, 48% ефективност в атака).

Това беше последната проверка на двата отбора в паузата на Суперлигата. При подновяването на първенството на 16 януари (понеделник) „Пирин” гостува на „Арда” в Кърджали, а на 17 януари (вторник) „Марек Юнион-Ивкони” гостува на „Добруджа 07” в Добрич.