Звездата на “Соколец” Даниела Жаркова спечели сребърен медал в спринта за купа “София”

13-14-01-jarkova-s-bialoto-yake

Жаркова (с бялото яке) на почетната стълбичка на победителите

Първото състезание по ориентиране за 2017 година донесе ударна доза радост на самоковските състезатели. Представителката на клуб “Соколец” Даниела Жаркова показа впечатляваща спортна форма, като спечели сребърен медал при жените над 40 г. в спринта за купа “София”, състоял се в Южния парк в столицата. На Жаркова не попречиха нито минусовите температури, нито брулещият вятър, обхванал територията на парка. Тя дори имаше шанс и за първото място в един момент от надпреварата, но и това й постижение накара съотборниците й да й честитят отличното начало на новата година.

Шампионка в тази категория стана Петя Колева (“Валди”), а тройката на почетната стълбичка оформи Юлия Христова (“Узана” – Габрово).

Челно класиране, но в елитния клас при мъжете постигна ветеранът Петър Бранков. Асът окупира 8-ата позиция, като демонстрира огромно желание за място сред най-добрите.

Силната спортна проява, организирана от клуб “Валди” и сдружение “Маратон”, премина при отлична организация, а специална похвала от организаторите заслужи основният инициатор на мероприятието Петър Панков.