„Марек Юнион-Ивкони” с трета поредна загуба, този път от „Нефтохимик” с 0:3

16-15-04-00455233

„Марек Юнион-Ивкони” поднесе нова горчивина на феновете си, след като инкасира 3-та поредна загуба в Суперлигата. Дупнишките волейболисти паднаха от „Нефтохимик” с 0:3 (18, 19, 13) като гости в бургаската зала „Младост“. Преди това „Марек” отстъпи от шампиона „Добруджа” със същия резултат и изненада неприятно запалянковците си с поражение у дома с 1:3 от Тетевен.
Снищи срещу „Нефтохимик” гостите от „Дупница” започнаха добре и първият гейм се движеше при равен резултат. До 11:11, след което домакините започнаха да трупат аванс, оказал се достатъчен за успех с 25:18 за 1:0. Втората част тръгна с лека разлика в полза на „Нафтата“, „Марек Юнион-Ивкони” успя да намали изоставеното си, но втората техническа пауза дойде при 16:12 за бургазлии. До края на гейма те нямаха проблеми и затвориха на 19 за 2:0. Третата част премина по идентичен начин, за да може „Нефтохимик” да спечели с 3:0.
Така „Марек Юнион-Ивкони” няма спечелен мач през 2017 година. В следващия кръг в събота „Марек” приема „Славия” в търсене на първи успех за годината.