Ориентировачите на “Соколец” с тотална хегемония, оставиха купа “Самоков” вкъщи

Кметът Владимир Георгиев награди победителите, близо 200 състезатели се пуснаха в надпреварата

Голяма класа показаха състезателите на “Соколец” в най-голямото състезание по ориентиране в страната за годината – международната надпревара за купа “Самоков”. Домакините спечелиха четири медала – в средната дистанция край с. Рельово и в спринта в Туристическата градина и в местността Лаго.

Асовете Христо Манов и Даниела Жаркова триумфираха в комплексното класиране. Манов завърши на два пъти трети при мъжете над 35 г., което бе достатъчно да му осигури авторитетната награда. Жаркова пък бе над всички в група Ж45, спхравяюки се перфектно с трасето пред своите почитатели.

В същата категория, но при мъжете, среброто в комплексната класация заслужено стана притежание на ветерана Благовест Манов. Втори при мъжете в Ж60 финишира още един дългогодишен състезател на “Соколец” – рутинираният Йордан Банков.

В надпреварата с променлив успех се пуснаха още няколко самоковци – Георги Доганов, Петър Бранков и Марияна Илиева, председател на местното дружество “Рилски турист”.

Купа “Самоков” в елитния клас при мъжете и жените завоюваха съответно Петър Брей и българката Ясна Петрова от клуб “Истрос” (Русе).

Кметът Владимир Георгиев и ветеранът-ориентировач Георги Чешмеджиев наградиха победителите в отделните възрастови групи на специална церемония на ст. “Искър”. Двамата изтъкнаха масовостта на турнира, след като общо 191 спортисти – състезатели и природолюбители от няколко страни, взеха участие в големия спортен форум в полите на Рила.

Технически ръководител на спортната проява бе самоковецът Петър Доганов, чийто клуб “НСА-Сивен” заедно със “Соколец” и Българската федерация по ориентиране (БФО) бяха и основните организатори на шампионата.