Бай Миле отново доказа, че е №1 при най-тежките борци в България, кюстендилската школа трета при мъжете

Милослав Методиев отново стъпи на най-високия връх, бронз за Михаил Павлов.

Сребро за Владислав Методиев и Августин Спасов от Държавното лично-отборно първенство в Сливен

Милослав Методиев триумфира като шампион по борба класически стил при мъжете и за пореден път доказа, че е №1 при най-тежките в кат. 130 кг в България. Кюстендилската школа освен златото на бай Миле, както всички го наричат, прибави и два сребърни медала от Държавното лично-отборно първенство, което се проведе в Сливен. Кюстендилският клуб по борба „Васил и Георги Илиеви” се нареди на трето място в отборната надпревара с актив от 45 т. след победителя “НСА-Академик” и “Левски”.

Сребърният Владислав Методиев и златният Кирил Милов

Съотборникът на Милослав Методиев – Михаил Павлов, се окичи с бронзов медал при най-тежките.

Трикратният носител на приза „Спортист №1 на Кюстендил” Владислав Методиев демонстрира отново класата си, стигайки до финала за титлата, но отстъпи пред младостта, като загуби финала в кат. 98 кг от дупничанина Кирил Милов, който се бори от години за “Левски” и спечели сребърното отличие. Сребро и за Августин Спасов при най-леките до 59 кг.

Августин Спасов остана втори при найл-леките.

„Той допусна детинска грешка на финала, като преди това направи отлични борби”, сподели главният треньор на клуб „Васил и Георги Илиеви” Валери Райчев. Шампион стана Николай Вичев.

Треньорите Валери Райчев и Димчо Загоров с купата за трето място

Място сред най-добрите 10 при мъжете заслужиха още: Радослав Палчев – 7-о място при 71 кг; Тошко Тодоров – 10-о място при 80 кг; Борислав Генчов – 9-о място до 85 кг; Мартин Владимиров – 9-о място при 130 кг.

„Достойно представяне на момчетата. Можеше да имаме 3-ма шампиони, но не се получи. Очаквах повече и от Айрън Рамадановски, Боян Загоров и Наско Георгиев”, допълни Валери Райчев.

Бронзови медали от Държавното лично-отборно първенство за жени спечелиха Симона Виноградова – кат. 55 кг, където пета е Деяна Аначкова, и Моника Илиева, която е трета при 60 кг.