Роби Атанасов спаси „Марек” от загуба в първия двубой на отбора в първенството на Югозападната трета лига

„Марек” стартира новия сезон в Югозападната трета лига с равенство 1:1 у дома срещу „Пирин” (Рз). Двубоят се игра пред около 300 зрители на стадион „Бончук“, като дупничани стигнаха до изравняване в 4-минутното продължение на срещата, а автор на гола бе златният жокер на домакините Роби Атанасов, който почти винаги се появява като резерва и бележи.

Гостите поведоха при първата си по-опасна атака в 14-ата минута, като Божидар Божилов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на „Марек” и прониза вратаря Младенов за 0:1. На два пъти Димитър Чечев имаше възможност да обстрелва вратата на „Пирин”, но в първия случай не уцели рамката, а при втория стражът Абди Абдиков отрази. Най-сериозната опасност за вратата на Абдиков бе в добавеното време на първото полувреме, когато Росен Йорданов стреля с глава след корнер, но топката срещна гредата. В 50-ата минута разложани пък бяха близо до второ попадение, но Божилов не намери вратата на „Марек” от два метра. Деен за „Марек” по лявото крило бе новото попълнение Евгени Гроздин, който опитваше да тормози защитата на „Пирин”. В последните минути домакините се хвърлиха отчаяно в атака и късметът им се усмихна в добавеното време.