„Пирин” (Бл) удари 5 на „Локо” (Пловдив), пропусна още 3-4 чисти голови положения

Милен Радуканов

Радуканов: Футболистите доказаха, че могат и искат да мислят

Отборът на „Пирин” (Благоевград) разгроми „Локомотив” (Пловдив) с 5:0 в мач от осмия кръг на Първа лига. Освен петте попадения обаче домакините изпуснаха още 3-4 чисти голови положения.

„Орлетата“ можеха да открият резултата още в 20-ата секунда. Тогава те организираха опасна атака отдясно чрез Анте Рениа, последва центриране към Станислав Костов, който овладя топката и шутира от точката на дузпата, която срещна първо крак, а после и ръката на гостуващ бранител. Благоевградчани поискаха дузпа, но реферът Станислав Ставров остана безмълвен.

Натискът им обаче се материализира в 6-ата минута, когато Рениа отново се включи отлично отдясно и центрира по земя към непокрития Костов, който този път без проблем вкара за 1:0.

Само 180 секунди по-късно „Пирин” нанесе втори удар. Аймен Суда напредна през центъра на терена и подаде към Анте Рениа, който с великолепно поемане елиминира защитник в черно-бяло и технично вкара в близкия ъгъл на Диао за 2:0.

В 16-ата минута „Локо” можеше да се върне в двубоя, когато Дани Кики бе изведен зад централните бранители на домакините, но сбърка при паса към оставения абсолютно непокрит Дино Мартинович. Добрата атака мотивира гостите, които се изнесоха в по-предни позиции и в 29-ата можеха да отбележат. Пламен Крумов изпълни много добре пряк свободен удар, който нацели напречната греда и тупна на сантиметри пред голлинията.

„Орлетата” отговориха подобаващо само минути по-късно. Рениа намери Костов в наказателното поле, нападателят напредна и шутира с десния крак, но за късмет на гостите диагоналният му изстрел профуча покрай дясната греда.

В следващата атака играчите на „Пирин” отново комбинираха добре. Костов пусна към Ради Кирилов, който се освободи добре от защитник и стреля, останал очи в очи с вратаря Диао, но в аут.

Далеч по-добрата игра на „орлетата“ доведе до класически резултат в 43-тата минута, когато поредна опасна атака отдясно на Рениа завърши с центриране, което достигна до Станислав Костов. Нападателят овладя топката и с бомбен шут отбеляза втория си гол и трети за домакините.

Секунди след попадението Аймен Суда за малко не вкара за четвърти път, но този път гредата спаси гостите от Пловдив.

Греда, но напречната, нацели и Радослав Кирилов две минути след началото на втората част, когато нападателят опита да прехвърли излезлия извън наказателното поле Диао.

В 71-вата минута Аймен Суда вкара след подаване на Костов за 4:0, но попадението трябваше да бъде отменено, защото голмайсторът бе в засада.

„Пирин” продължи да атакува до края на мача и две минути преди да изтече редовното време, отбеляза и пети гол. Влезлият на мястото на Аймен Суда Петър Христов вкара първото си попадение за „зелените”. Така футболистите от Благоевград вече имат 9 точки в актива си от две победи и три равенства.

След мача наставникът на „Пирин” Милен Радуканов похвали футболистите си за победата.

„Искахме победата, независимо с какъв резултат. Положително е, че се получи такъв резултат и зарадвахме феновете. Поздравявам футболистите. Посвещавам победата на футболистите и господин Камбитов, който има празник, омъжва дъщеря си. Знаехме, че „Локомотив” ще има проблем в лявата зона с Велковски и натиснахме. Можехме да вкараме и още голове.

При 2:0 имаше отпускане, играчите мислеха, че ще стане по-лежерно, но това няма как да стане. Те го осъзнаха. Футболистите доказаха, че могат и искат да мислят”, каза Радуканов.

„Пирин”: 22. Макенджиев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 7. Рениа, 24. Костадинов, 10. Суда, 15. Благов, 19. Костов, 99. Кирилов, 21. Башлиев.

„Локомотив” (Пд): 40. Диао, 71. Крумов, 22. Николов, 5. Георгиев, 19. Велковски, 17. Траянов, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 9. Кики, 77. Мартинович, 7. Бакалов.