Българския химн звуча в чест на Янислав Миленков на Първите Балкански Карате Игри в Нови Сад

Кюстендилския шурикен грабна шампионската титла в дисциплината кумите

Кюстендилецът Янислав Миленков стана шампион на Първите Балкански Карате Игри, които се проведоха в Нови Сад, Сърбия. Състезателят на клуб “Шурикен” се окичи със златния медал на кумите, в кат. 50 кг.

Янислав Миленков убедително надигра съперниците си технически и тактически, спази тактиката, която му беше възложена от треньора във всички срещи и това го награди да чуе химна на България в своя чест. Зарадва всички каратеки от националния отбор, които го подкрепяха гръмко от трибуните през всички срещи и крещяха “СЪРЦЕ ДУША ЗА БЪЛГАРИЯ”! Българския Национален отбор спечели общо 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала.

В надпреварата взеха участие 9 държави, с 428 състезатели. На това състезание бе променен правилника- за трето място се играеше специална среща и само един от победителите от двата репешажа се качваше на стълбичката. В дисциплината кумите се играеше до 6 точки, вместо до 8.

От Карате Клуб “Шурикен” в националния тим бяха включени 15 състезатели, които бяха водени от треньора Веселин Димитров и съдия Емил Димитров.

Мартин Василев в дисциплината ката 3-та група се класира на 5-то място, кумите в категория -45 кг. – 5-то място. Християн Василев в дисциплината кумите 3-та група в категория -40 кг. се класира на 9-то място. Георги Матуски в дисциплината кумите 3-та група в категория -45 кг.- 4-то място, ката 3-та група 5-то място. Деян Миленков в дисциплината кумите 3-та група в категория +45 кг. се класира на 7-мо място, а Владимир Назъров в дисциплината ката 4-та група се класира на 5-то място, кумите 4-та група в категория -50 кг. – 5-то място.

Марио Иванов, Андрей Тодоров, Яна Йорданова, Валентин Крумов, Виктория Венкова, Божидар Сотиров, Асен Миланов, Лъчезар Петров и Искрен Тодоров също се представиха достойно в предвид силната конкуренция.