При ветераните: „Марек“ загуби от „Вихрен“ след изпълнение на дузпи

Ветераните на “Вихрен”

„Марек“ отпадна по драматичен начин от Държавното първенство за ветерани след загуба с 5:6 след изпълнение на дузпи от „Вихрен“ в Сандански. Така след като победиха последователно „Германея“ (Сапарева баня) и „Миньор“ (Перник), ветераните на „Марек“ напуснаха надпреварата.

В редовното време мачът на терена с изкуствено покритие в Сандански завърши 2:2. Двубоят също премина драматично. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Стойко Найденов в 23-ата минута и на старши треньора на първия тим на „Вихрен – Петър Златинов в 53-ата минута. „Марек“ се хвърли в атака и изравни чак в края. Автогол на Марио Костурков в 79-ата минута направи резултата 2:1, а в следващата атака Красимир Влахов вкара за  2:2. При дузпите санданчани вкараха 4 пъти, а дупничани – 3.

В следващата фаза „Вихрен“ ще се изправи срещу отбора на Бойко Борисов – „Витоша“ (Бистрица).