Краси Анев повали 10 от 10 мишени, влезе в топ 15 в първото си състезание за сезона

Красимир Анев

Най-добрият роден биатлонист Красимир Анев започна новия сезон с 14-о място в спринта на 10 км за Купата на Международния съюз по биатлон в норвежкия зимен център Шушоен. 30-годишният самоковец повали всичките 10 мишени от положение “легнал” и положение “прав”, но не издържа на темпото на топ състезателите и остана на малко повече от минута от първата позиция.

Шампион в надпреварата в скандинавската страна с една грешка в стрелбата и време 23:00,01 мин стана представителят на домакините Тарей Бьо. Втори, на 23,7 сек завърши сънародникът на Бьо – Фредрик Гйесбак (на 23,7 сек), а тройката на почетната стълбичка затвори Едуард Латипов от Русия с изоставане от 31,2 сек.

В края на седмицата започват и стартовете за Световната купа – в Йостерсунд, Швеция. В първия кръг любителите на биатлона ще имат възможност да проследят общо 8 състезания при мъжете и жените – смесена щафета и единична смесена щафета, както и индивидуални стартове, спринт и преследване при спортистите от двата пола.