Лидерът “Берое” се оказа неразрешим ребус за жените на “Рилски спортист”

Водачът в класирането “А” група “Берое” стигна леко до четвъртия си пореден успех в първенството. Тимът от Стара Загора удари с 98:49 като гост “Рилски спортист” насред “Арена Самоков” и продължава без загуба участието си във втората фаза на първата четворка. На другия полюс е младият състав на Борислав Трифонов, който все още не познава вкуса на победата.

Заралийки решиха изхода на срещата още през първите 20 минути, когато оформиха аванс от 21 точки – 45:24. Гостенките продължиха методично да трупат преднина и след почивката, като малко не им достигна да затворят мача с 50 пункта разлика.

Домакините имаха ужасяващ ден, що се отнася до непредизвиканите грешки, след като сгрешиха цели 36 пъти. В същото време “зелените” допуснаха едва 11 неточности за 40 минути игра. Освен това представителките на рилския град успяха да реализират едва един фаул от 6 възможни, хвърляйки в недоумение зрителите по трибуните.

Стабилно за победителките се представиха бившите състезателки на самоковки Теодора Динева и Виолина Кочева, които записаха съответно 7 т. и 8 асистенции и 8 пункта и 3 овладени топки.