„Пирин“ (Разлог) загуби първия мач от полуфиналната серия срещу „Нефтохимик“

„Нефтохимик 2010“ (Бургас) стартира полуфиналната серия в Суперлигата по перфектен начин, след като се наложи с 3:0 (25:11, 25:19, 25:19) над „Пирин“ (Разлог) в мач №1 от тази фаза на волейболното първенство. Утре двата отбора отново излизат един срещу друг в зала “Младост” в Бургас. Играе се до три победи от пет мача.

Срещата започна ударно за шампионите, които не дадоха глътка въздух на противника. Съвсем очаквано и поведоха с 1-0 гейма. След това промяна в играта на двата отбора нямаше и се стигна до логично спечелване и на втората част от тима на Найден Найденов. Във волейболистите на „Пирин“ се забеляза леко пробуждане в третия гейм, където успяха да стопят разликата до 2 точки (10-12), но не и да направят нещо повече от това.

Най-резултатен за успеха на „Нефтохимик“ беше Валентин Братоев с 21 точки (9 аса!!!, 2 блока, 42% позитивно посрещане и 59% ефективност в атака), а по 11 точки добавиха Жани Желязков (1 ас, 1 блок и 56% ефективност в атака) и Георги Петров (1 ас, 56% позитивно посрещане и 71% ефективност в атака). За „Пирин“ Благовест Катранджиев се разписа с 9 точки (1 ас, 1 блок, 35% позитивно посрещане и 69% ефективност в атака).

В другия полуфинал ЦСКА изравни двубоите с „Монтана“. Тази вечер в зала “Младост” “червените” победиха с 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:21).