Шампионска титла за Велизар Колешански от 47- ия международен турнир по карате “Златен Пояс”

Велизар Колешански със злато на "Златен пояс"

Каратеката от “Шурикен” записа три победи при мъже до 21 години и се окичи със златното отличие

Състезателят на карате клуб “Шурикен” – Велизар Колешански стана шампион на 47- ия международен турнир “Златен Пояс” в Чачак, Сърбия. Кюстендилският представител записа 3 победи срещу представителите на Словакия, Македония и Израел, при мъже до 21 години в кат. 84 кг и заслужено се окичи със златното отличие.

Трима състезатели  на КК “Шурикен” взеха участие с националния отбор в престижната надпревара за кадети, джуниори мъже и жени.  Веселин Димитров и Андрей Тодоров  се представиха добре на татамито, но не успяха да се преборят за медалите .В турнирът участваха над 800 състезатели от 20 държави.

“Много сме доволни от представянето на Велизар за поредния негов успех. Очакваме медал и от Европейското първенство за мъже и жени в Нови Сад  през месец май”, споделиха от клуба.

Предстои Балканско първенство за деца, на което КК “Шурикен” ще участват с 10 състезатели.