“Рилски спортист” оцеля след класика 3:0 над изпадналия ОФК “Елин Пелин”

Самоковци се спасиха в последния кръг от пропадане в четвъртия ешелон.

“Рилски спортист” спаси кожата в последния възможен момент. Тимът, воден от тандема Воин Войнов – Петър Аджов, отнесе с 3:0 отдавна изпадналия в четвъртия ешелон ОФК “Елин Пелин” и се спаси от изпадане в четвъртото ниво на футбола у нас.

Резултата на ст. “Искър” откри направилият силна пролет халф Кристиян Кръстев, а окончателното успокоение донесоха таранът Костадин Аджов и юношата на клуба Георги Даганов минута преди края на редовното време. По този начин 16-годишният талант се превърна в най-младия играч на състава, поразил противниковата врата през сезона.

Въпреки че отдавна се бяха примирили със съдбата си пък, гостите от Елин Пелин се понравиха на 300-те зрители по трибуните с откритата си и коректна игра. Те дори бяха близо до почетен гол през втората част, но шансът им обърна гръб.

След края на срещата привържениците на домакините изпратиха любимците си с аплодисменти, като логично най-много бяха поздравленията за младите футболисти на отбора.

Легендарният състезател на “Рилецо” Васил Киров изрази надежда след двубоя, че през новия сезон съставът няма да се бори за оцеляване, а ще бъде финансово осигурен. За целта обаче местният бизнес трябва да протегне ръка на отбора.