„Миньор“ (Пк) с престижно равенство срещу елитен израелски отбор

„Миньор“ регистрира четвърто поредно равенство в контролите.

Отборите на “Миньор” и елитния “Бднеи” (Аяхуда) направиха реми 1:1 в контрола, играна на терена на националната база в Бояна, където израелските футболисти са на подготовка.

В началото на срещата по-активни бяха футболистите от Аяхуда, които откриха резултата в 7-ата минута чрез Йерден Шоа. Той завърши бърза флангова атака, като от десетина метра простреля вратаря на перничани Даниел Леонтиев за 0:1. После играта се поизравни и “чуковете” започнаха по-често да поглеждат към вратата на символичните гости. В 45-ата минута след добавка  халфът Иво Иванов вкара топката в мрежата на израелците за 1:1.

През второто полувреме двамата треньори пуснаха в игра повечето от резервите си и темпото на игра спадна, като до промяна на резултата не се стигна.

В отбора на “Миньор” не игра капитанът Илиян Илиев, който от няколко дни лекува травма. И през тази седмица перничани  продължават подготвителния си лагер в Ковачевци, а утре ще изиграят нова контрола.