Димитър Кунчев стана баш пехливанин на борбите за празника на Белица, пред 5000 души кметът Ревански откри ремонтираното читалище

С двудневен детски футболен турнир стартира празникът на Белица. Второто издание на „С любов и вяра в общите ценности” събра около 5000 души публика. Осем футболни отбора се състезаваха за Купата на кмета Радослав Ревански, а победителите „Хлапетата“-Благоевград за втори път в този празник победиха и спечелиха Купата на кмета. На второ място се класираха „Орлетата“-Благоевград, а третото място заеха „Неврокоп“ – Гоце Делчев. В двудневните празнични дни участие взеха 38 изпълнители от Пиринския край, Пазарджишка област и от Македония. Местните производители показаха своята продукция на специални щандове. До тях се наредиха и богатите щандове на Кралство Мароко, които представиха културно-историческото си наследство, бита и традициите на страната си. За първи път на градския стадион се разиграха и народни пехливански борби, които напълниха секторите на стадиона. Победител в малка орта стана Явор Янакиев от Стара Загора, в голяма орта – Иван Деливерски от Пловдив и голямата награда спечели Димитър Кунчев от Асеновград, който стана баш пехливан в борбите. Кулминацията на празника бе откриването на реновираната сграда на местното читалище „Георги Тодоров 1885“, едно дългоочаквано събитие за жителите на общината и гостите на града. Кметът на община Белица Радослав Ревански и неговите гости откриха ремонтираната сграда на читалището.