„Велбъжд“ и „Септември“ с нулево равенство в Кюстендил

Отборът на „Велбъжд“ (Кюстендил) спечели втората си точка в Трета Югозападна лига след боево равенство- 0:0 със „Септември“ (Симитли) на стадион “Осогово”. А отборът от Симитли пък направи първото си равенство за новия сезон. Срещата бе от 7-ия кръг на Югозападната трета лига.

Кюстендилският отбор игра и с човек по-малко последните 30 минути, след като в 64 мин. за два жълти картона бе изгонен Атанас Пенков.

Макар и с човек по-малко, и оставили инициативата на гостите, футболистите на „Велбъжд“ бяха близо до гола, но допускаха грешки в решаващия удар. Териториален превес през по-голямата част от мача имаше тима от Симитли. Пропуски направиха обаче младите Владимир Гогов и Лъчезар Дафков.

В класирането „Септември“ е 10-и с 10 точки, а „Велбъжд“ е последен само с 2 точки.