„Малеш” разнищи като гост „Планинец” със 7:0, Марио Кирянски откри головата сметка, треньорът Тросков: Пиша добър

Стоян Тросков

Местният „Планинец” и гостуващият тим на „Малеш” от Микрево се срещнаха в мач с впечатляващо голово шоу на стадиона в село Годлево. Срещата бе от 4-тия кръг за първенството на 4-та лига. Головата сметка за отбора на гостите откри Марио Кирянски. В 12-ата минута след центриране от ъглов удар стоящият на втора греда Марио Кирянски с крак отклони кълбото в мрежата за 0:1. В 23-тата минута от фаул Илиян Панчев от 20 метра отбеляза рядко красив гол, изпращайки топката над изградената стена за 0:2. В 35-ата минута Марио Кирянски центрира отдясно в наказателното поле на домакините и там Радослав Пецанов от 7-8 метра направи резултата класически за 0:3.
През втората част на срещата четата на Стоян Тросков продължи да играе разнообразно и не оставяше на мира защитата на „Планинец”. В 55-ата минута Радослав Пецанов бе спънат в наказателното поле на домакините и главният съдия отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в гол за 0:4. Четири минути по-късно Васил Ташев изведе отдясно Радослав Пецанов, който пое топката, напредна и по диагонала я изпрати в далечния ъгъл за 0:5. В 63-тата минута централният нападател на гостите Георги Дончев пое топката пред наказателното поле на домакините, излъга персоналния си пазач и прати кълбото в мрежата за 0:6. Последният седми гол в срещата бе дело на влезлия в игра Славчо Христов в 74-тата минута след самостоятелна акция по десния фланг. След мача старши треньорът на „Малеш” Стоян Тросков сподели: „Давам добра оценка на всички футболисти, които взеха участие в този мач. От четири мача досега имаме три победи и един равен. В момента делим първото място с отбора на „Ураган” от Драглище. В неделя на стадиона в Микрево ще домакинстваме на нашия директен съперник и се надявам да станем едноличен лидер в групата”.