Плачевно в Дупница! „Марек“ изигра 524 минути без гол

Дупничани паднаха от опашкаря „Ботев“ (Ихтиман) насред „Бончук“

„Марек“ разочарова своите фенове, губейки с 0:1 от опашкаря „Ботев“ (Ихтиман) насред своя стадион „Бончук“. Дупничани отново демонстрираха до болка познатата си стара слабост, а именно – да не успяват да отбележат гол. Ако погледнем статистиката, дупнишкият клуб не е поразявал противниковата врата от цели 524 игрови минути. Последното попадение за „Марек“ бе в далечния вече 22 септември, когато бе победен „Германея“ с гол от дузпа на Даниел Георгиев в 16-ата минута.  Гостите от Ихтиман бяха близо до откриване на резултата в 20-ата минута, когато Ангел Лачов се възползва от грешка в дупнишката защита и излезе сам срещу вратаря Пламен Младенов, но стражът на „Марек“ успя да избие удара, предотвратявайки сигурен гол. Най-опасното положение създаде тимът от Дупница в мача секунди след началото на второто полувреме. Тогава Даниел Георгиев се озова на чиста стрелкова позиция и отправи слаб удар, който бе избит от вратаря на „Ботев“ Костадинов със сетни усилия около голлинията. Всички на стадиона поискаха гол, претендирайки, че коженото кълбо преминало с целия си обем голлинията, но страничният съдия не призна попадение. Всички от щаба на дупничани реагираха остро и за бурната си реакция срещу съдията Джордж Николов получи червен картон. Интересното в случая е, че той дори не бе в игра, а бе резерва и загряваше именно в близост до вратата на гостите.
Минутата бе 70-а, когато Евгени Гроздин от домакините стреля добре от фаул, но стражът на „Ботев“ със сетни сили изби топката, която влизаше точно под напречната греда, в ъглов удар. При последвалия корнер Робертино Атанасов от „Марек“ отправи опасен удар с глава, но над вратата. Само две минути по-късно Георги Георгиев от гостите се откъсна от защитата на дупничани, но изстрелът му срещна левия страничен стълб. Дупнишкият клуб обаче нямаше късмет в 83-тата минута, когато Радой Божилов напредна с топката и я отправи неспасяемо в долния десен ъгъл на Пламен Младенов за 0:1. До края на мача „Марек“ не успя да върне попадението и загуби седми мач от 13 кръга с резултат 0:1. Две минути преди последния съдийски сигнал Християн Бориславов от гостите получи втори жълт картон и бе изгонен. След третото си поредно поражение дупничани се смъкнаха до 16-ото място в Югозападната трета лига с актив от 11 точки. В следващия кръг „Марек“ гостува на „Чавдар“ в Етрополе. Срещата е насрочена за 3 ноември, събота, от 14 часа.