Детският тим на “Велбъжд” финишира като победител в група “В” в първенството във Футбол 9

Детският тим на "Велбъжд"

Състезателите на Юлиян Кръстев се наложиха с 2:0 над временния лидер “Спартак” в последния кръг от полусезона

Футболистите на „Велбъжд” (Кюстендил) спечелиха първото място в група „В” от първенството във Футбол 9 в София при родените 2007 г., което се провежда в столицата. В последния кръг от полусезона възпитаниците на треньора Юлиян Кръстев се наложиха с 2:0 над досегашния лидер в класирането „Спартак” (София).

Младите кюстендилски таланти имат в актива си 7 победи и 2 загуби и с 21 точки оглавиха групата. След тях останаха отборите на „Атлетико-Артен” (София) също с 21 т. и „Спартак” с 19 т.

„Децата си извоюваха това първо място. От догодина ще се изкачим в по-горна група. Важното за мен е, че футболистите се стараят и изпълняват това, което се учим на тренировките. Благодарност към родителите за подкрепата на всички мачове в София. Благодарност и към ръководството на клуба, което осигури добрите условия за работа, официалните екипи и анцузи на отбора”, сподели треньорът Юлиян Кръстев.