„Ураганите” на Александър Тилев издухаха „Калабак” с 2:1

Отборът на „Ураган” (Михнево) победи единия от силните тимове в групата – „Калабак” (Самуилово), с 2:1 в мач от 9-ия кръг за първенството на областната група „Струма-2”. Отборът на домакините, воден от капитана си Александър Тилев, изигра най-добрия си мач от началото на първенството и футболистите се раздадоха докрай в двубоя. Срещата започна с натиск на футболистите на „Ураган”. Пред вратата на гостите все нещо не достигаше за откриване на резултата. Истински шок за зрителите, дошли да наблюдават тази среща, бе отбелязването на попадение на тима от Самуилово.
Най-фрапантните пропуски за домакините през първата част на срещата направиха братовчедите Христо и Сотир Касарееви.
Веднага след подновяването на играта през второто полувреме футболистите на „Ураган” обсадиха вратата на гостите, но неточната стрелба бе причина да се стигне до изравняване на резултата. В 75-ата минута след центриране от фаул отдясно Димитър Масларов извиси топката в наказателното поле на гостите и там Иван Димитров с крак насочи кълбото в далечния ъгъл за 1:1. Шест минути по-късно след центриране отдясно Васил Стоев навърза защитата на „Калабак” и от движение насочи топката в далечния ъгъл за 2:1. „Отлично съдийство на бригадата от Благоевград с главен съдия Боби Арабаджиев и асистенти Кирил Чакъров и Димитър Мавродиев. Следващият ни мач е в Кърналово срещу местния „Огражденец” в събота”, сподели капитанът на „Ураган” Александър Тилев.