„Малеш” победи „Белица” с 5:2, Марио Кирянски си изкара червен картон

Геро Писков бе съдия на мача.

„Малеш” победи „Белица” с 5:2 в предпоследния 12-и кръг за първенството на 4-та лига на стадиона в Микрево. Двата отбора сътвориха интересен мач пред погледа на около 200 зрители. Главен съдия на срещата бе Геро Писков с асистенти Кирил Чакъров и Стоян Тодоров. Мачът започна с ранен гол за отбора на домакините. Във 2-рата минута Васил Ташев от ъглов удар центрира в наказателното поле на гостите, Радослав Пецанов се извиси над всички и прати топката в мрежата за 1:0. Това не отчая футболистите от Белица и те тръгнаха да търсят изравняване на резултата. В 9-ата минута от фаул Димитър Бергов технично прехвърли изградената стена от домакините и изненада вратаря им Александър Велев за 1:1. Бързоногият Венцислав Стоянов се разигра и показа на футболистите на „Малеш” как се играе за победа. В 27-ата минута след самостоятелен пробив от центъра преодоля изпречилите му се противникови футболисти и от движение от десетина метра опъна мрежата зад вратаря на „Белица” за 2:1. Седем минути по-късно Васил Ташев сгреши в центъра на терена, топката бе отнета от гостите и Емилиян Младенов се възползва от това и изравни за 2:2. След почивката старши треньорът на „Малеш” Стоян Тросков вкара в игра Георги Дончев на мястото на Васил Ташев. Тази смяна се оказа много успешна. Футболистите на „Малеш” започнаха да атакуват гостуващия тим по всички линии на терена. В 58-ата минута отново след атака на гостите Емилиян Младенов се насочи към вратата на „Малеш”, но Марио Кирянски го спъна на границата на наказателното поле  и главният съдия Геро Писков съвсем справедливо показа червен картон и отстрани от игра нарушителя. Макар и с 10 души, отборът на домакините заигра много по-правилно и по-добре и резултатът не закъсня. В 62-рата минута Радослав Пецанов бе повален на границата на наказателното поле на гостите. Румен Аспарухов от фаул изпрати топката в горния десен ъгъл на техния вратар за 3:2. Пет минути по-късно Венцислав Стоянов открадна топката от защитата на гостите, излъга изпречилите му се пред него и изпрати топката в далечния ъгъл за 4:2. Гардът на футболистите от Белица падна и те очакваха завършването на мача. В 72-рата минута Радослав Пецанов бе спънат от защитник на гостите и главният съдия показа директен червен картон за нарушителя и при това положение и тимът от Белица остана с 10 човека на терена. В 84-тата минута Венцислав Стоянов изскочи сам срещу вратаря на гостите, не постъпи егоистично и подаде топката на Георги Дончев, който бе в по-удобна позиция за стрелба и резултатът стана 5:2. Това бе десета поредна победа за отбора на „Малеш”, който от досега изиграните срещи има само един равен мач и е временен водач в таблицата за класиране. Следващият им мач ще бъде в неделя, 2 декември, срещу „Граничар” в Копривлен.