„Марек Юнион-Ивкони” с 2 престижни победи в предсезонната си подготовка

Дупнишките волейболисти се наложиха над два класни отбора преди началото на официалните мачове.
  • Дупничани удариха ЦСКА насред София и „Пирин” в Разлог

„Марек Юнион-Ивкони” записа две поредни победи по време на предсезонната си подготовка преди мачовете през 2019 година. В последната си приятелска среща преди старта на официалните си двубои дупничани се наложиха с 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:22) гейма над ЦСКА насред София. „Армейците” бяха по-добрият отбор само през първия гейм, който затвориха при 25:21 в тяхна полза.
    През следващите три части обаче дупнишкият клуб бе пълен господар на игрището и не срещнаха никакви проблеми, за да узаконят победата си с 3:1 гейма.
    Най-резултатен за „Марек Юнион-Ивкони” бе националът на Руанда Ивес Мутабази, който записа впечатляващите 25 точки (2 аса, 5 блокади). Центърът Павел Душков добави 14, а Цветелин Цветанов се отличи с 12 пункта. Юношата на дупничани Любомир Янков направи много силно включване, като се отличи със 7 точки (4 блокади). Младокът се появи в игра на мястото на капитана Борислав Апостолов.
    Топреализатор за „червените” стана Пламен Шекерджиев с 15 пункта, Венцислав Георгиев се отчете с 13, а Симеон Александров добави 12 точки.
    Преди няколко дни дупнишкият клуб удари и „Пирин” в Разлог с 3:2 гейма. Тогава най-много точки реализира юношата Светослав Иванов – 19. Втори по резултатност пък бе диагоналът от Африка Иван Боб Огном. Засега той само тренира с отбора, тъй като един отбор има право да картотекира само двама чужденци. Квотите за иностранци в „Марек Юнион-Ивкони” са заети от Ивес Мутабази от Руанда и Катбарт Малинга от Уганда. При евентуален трансфер на един от двамата Иван Боб Огном ще започне да играе и в официалните мачове на „Марек Юнион-Ивкони”.
    В петък дупничани ще играят в Пазарджик срещу „Хебър” в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България.