Младите дами на кюстендилската борба завоюваха 5 отличия от Държавното първенство за момичета и кадетки

Моника Ангелова
  • Спортист №1 на Спортно училище “Васил Левски” Моника Ангелова се окичи със сребърен медал

Пет отличия – сребърен и 4 бронзови медала, завоюваха състезателките на кюстендилския клуб “Васил и Георги Илиеви” от Държавното първенство по борба за момичета и кадетки. Надпреварата събра в спортната зала в Горна Оряховица над 200 млади дами, които си оспорваха призовите места в двете възрасти.

На крачка от шампионската титла остана Моника Ангелова при кадетки в кат. 73 кг. В спор за златото Спортист №1 на Спортно училище “Васил Левски” за 2018 година отстъпи на Кристина Мечкова от Казънлък и спечели сребърен медал. В същата възраст бронзови отличия завоюваха Александрина Петрова кат. 61 кг, Катерина Манчова кат. 57 кг и Ралица Барутчийска кат. 49 кг.

При момичетата единственото отличие – бронзов медал в първенството, спечели Кристияна Георгиева в кат. 62 кг. Кюстендилската школа добави и две пети места от Светослава Николова кат. 46 кг и Габриела Кръстанова кат. 58 кг.