„Марек Юнион-Ивкони” загуби от „Хебър”, хвърля се за задължителна победа срещу „Черно море”

Дупничани не успяха да се противопоставят на „тигрите” от Пазарджик.

„Марек Юнион-Ивкони” не успя да окаже голяма съпротива на най-силния отбор в България – „Хебър”. Дупничани загубиха с 0:3 (11:25, 21:25, 19:25) гейма от носителя на Купата в пазарджишката зала „Васил Левски”.
Домакините показаха доминация и диктуваха темпото на игра по време на всичките три гейма. Най-слабо бе представянето на дупничани по време на първата част, когато успяха да запишат едва 11 точки. В следващите два гейма възпитаниците на старши треньора Виктор Карагьозов показаха много по-добра игра, но не съумяха да спечелят гейм.
Така „Хебър” продължава да бъде лидер в Суперлигата с 41 точки (15 победи, 2 загуби), а марекчани са осми с 18 пункта (6 успеха и 11 поражения).
В следващия кръг „Марек Юнион-Ивкони” приема десетия „Черно море” (Варна) в търсене на задължителен успех срещу далеч по-слаб съперник. Срещата е в неделя от 17 часа в дупнишката зала „Спортна”.