Мишел Иванова от Кюстендил в топ 10 на ДП “Приз Жулиета Шишманова” в Бургас

Мишел Иванова
  • Бившата възпитаничката на “Велбъжд” Вая Драганова с бронзов медал от Киев

Отлично представяне направи кюстендилската гимнастичка от “Велбъжд” Мишел Иванова на Държавно първенство “Приз Жулиета Шишманова” в Бургас. Спортната проява събра най- добрите гимнастички във възрастите девойки старша възраст и жени. Възпитаничката на Весела Николчова в първия ден игра съчетанията с въже и лента, като тези уреди бяха квалификация за многобоя. Само първите 30 гимнастички продължиха напред, сред които и Мишел Иванова, която се нареди на 10-о място, в спор с още 89 състезателки.

Вая Драганова

След изиграването и на другите 2 уреда – топка и бухалки, Мишел се класира на 9-о място и намери място на 2 финала. Във финала на топка тя се нареди на 5-о място, а на лента се класира 7-а. Още 3 гимнастички от „Велбъжд” взеха участие в Държавното първенство при девойките старша възраст, но малко не им достигна да се класират сред първите 30 – Даяна Димитрова, Йоанна Стоева и Рая Сръндева. Главен съдия на турнира бе трикратната световна шампионка и вицепрезидент на БФХГ Мария Петрова. Шампион на турнира стана Катрин Цонева от клуб “Левски Илиана”, а събитието уважи президентът на БФХГ Илиана Раева. По същото време в столицата на Украйна – Киев, друга кюстендилска гимнастичка (Вая Драганова) спечели бронзов медал при жените на финалите на бухалки на силния МТ за “Купа Дерюгина”, който съпътства турнира за ГРАН ПРИ. Бившата възпитаничка на клуб “Велбъжд” и настояща на клуб “Левски Триадица”. На обръч Вая е на седмо място във финала, след като допусна изпускане на уред извън терена, а на лента след силна игра се класира 4-та.