Сандански бойци завоюваха 3 вицешампионски титли от европейско първенство

3 европейски вицешампионски титли и един бронзов медал спечелиха състезателите от ”Киби Спартак” (Сандански) от първенството по шотокан карате-до. Във форума, чийто домакин бе черногорският град Бар, участваха 1196 състезатели от 22 държави. Клубът за източни бойни изкуства (КИБИ) Спартак, гр. Сандански се представи с четирима състезатели.
Кандидат-майсторът по карате и републикански шампион Димитър Стоянов след оспорвана борба стана вицеевропейски шампион в спортна дисциплина джу иппон кумите, категория -75 кг.;

В кохай купата републиканската шампионка Лидия Златкова завоюва две вицешампионски титли в спортните дисциплини  джу иппон кумите.
Захара Сиракова спечели бронзов медал в спортна дисциплина кумите.

Най-младият представител на КИБИ „Спартак” – Слави Сираков, се класира на 6-о място в спортна дисциплина ката.
Треньорът  Костадин Чепандов беше в състава на поканената група български съдии.