„Струма” победи „Огражден-1955” в Марикостиново

„Струма” (Марикостиново) спечели с 3:1 мача срещу един от силните отбори в тяхната група – „Огражден-1955” (с. Първомай). През първата част играта се диктуваше от възпитаниците на Атанас Терзиев. Още през първите пет минути Георги Младенов не успя да отбележи отблизо. В 21-вата минута гостите откриха резултата след грешка на защитника Божидар Попчев от „Струма”. До края на полувремето опитите на футболистите на домакините да променят резултата се оказаха безуспешни.

След почивката зрителите на стадиона станаха свидетели на истински футболен спектакъл. В 53-тата минута след скоростна атака по десния фланг на домакините Георги Младенов насочи топката към Марин Георгиев-Мерата, той обратно към него и Младенов не сгреши за 1:1. Девет минути по-късно Веселин Найденов проби отдясно защитата на първомайци и от движение от 20 метра изпрати топката в горния десен ъгъл за 2:1. В 72-рата минута Мерата овладя кълбото, навърза защитата на гостите и простреля стража им за 3:1. „Вече сме трети след отборите на „Подгорец” (Коларово) и „Светкавица” (Митиново). На 5 май ще играем срещу „Беласица-08”, а след това срещу „Светкавица” (Митиново) в Марикостиново. Последния мач ще премерим сили с „Локомотив” (Генерал Тодоров)”, сподели старши треньорът на „Струма” Атанас Терзиев.