„Вихрен” (Сандански) победи ихтиманци с 3:1

„Ботев” (Ихтиман)

Отборът на „Вихрен” изигра на стадиона в Микрево първия си домакински мач от 29-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига и се поздрави с победа. Успеха санданчани постигнаха срещу „Ботев” (Ихтиман). Теренът и организацията, създадена от ръководството на община Струмяни, възхитиха треньорския щаб и футболистите на санданския клуб. Срещата започна с натиск на футболистите на „Вихрен”. Милен Златков и Иван Лазаров направиха пропуски. В 17-ата минута Александър Якимов тръгна по десния фланг, насочи топката успоредно в наказателното поле към Иван Лазаров и той не сгреши за 1:0. Второто попадение в 31-вата минута стана при меле пред вратата на гостите. Топката рикошира от нечий крак след удар на Димитър Петков и резултатът стана 2:0. Нови пропуски на Милен Златков и Атанас Чепилов за домакините. В края на полувремето вратарят Симеон Симеонов върна топката слабо към Родриг, нападателят на гостите го изпревари и бе повален от защитника и главният съдия Светослав Михайлов отсъди дузпа, която Стефан Лачов превърна в гол за 2:1. Второто полувреме премина изцяло под диктовката на футболистите на „Вихрен”. На два пъти Атанас Чепилов и по един път Александър Якимов, Даниел Златков и Димитър Петков не успяха отблизо да преодолеят вратата на гостите. В 88-ата минута многоходова комбинация, подета от Димитър Петков, завърши с негов гол след извеждане от Якимов за 3:1.