„Марек” с класическа победа над „Велбъжд”

Дупнишките футболисти не оставиха никакви шансове на съперниците си от Кюстендил.
  • Дупничани се изкачиха до 10-ото място в Югозападната трета лига след убедителния успех над най-големия си съперник

„Марек” победи „Велбъжд” с убедителното 3:0 в последния си домакински мач за сезона. Дупничани започнаха двубоя вихрено и откриха резултата, преди да са изминали и 30 секунди от първия съдийски сигнал. Настъпи меле в наказателното поле на кюстендилци, където най-съобразителен се оказа Иван Иванов. Тимът от Дупница продължи да бъде далеч по-активен, но не успя да създаде ново положение за гол.
    През втората част и двата тима имаха своите шансове, но мерникът на „Марек” се оказа далеч по-точен. Минутата бе 70-а, когато Димитър Владимиров получи добър пас от свой съотборник и покачи на 2:0. Пет минути преди края на мача Даниел Георгиев оформи класическия резултат с красиво попадение от над 20 метра. Евгени Гроздин и Димитър Владимиров можеха да направят успеха на дупнишкия клуб още по-убедителен, но ударите им срещнаха гредите.
    С победата марекчани събраха 41 точки и се изкачиха до 10-ото място в класирането на Югозападната трета лига. Съперникът им пък продължава да бъде твърдо последен със скромния актив от едва 8 пункта.
    В последния кръг дупничани гостуват на силния отбор на „Оборище” (Панагюрище), а „Велбъжд” посреща „Рилски спортист” (Самоков).
    „Марек”: Гоцев, М. Георгиев, Арсов, Гроздин, Йорданов, И. Иванов (55 – Христов), П. Иванов, Близнаков, Атанасов (65 – Балев), Ганчев (54 – Д. Георгиев), Владимиров