В Разлог се проведе кръг от международно колоездачно състезание „Пътят на римляните“

• Над сто участници се състезаваха на 125-километровото трасе

• Първи в категория „Лидер“ и носител на жълтата фланелка стана Полихронис Дзордзакис – Гърция

Община Разлог бе домакин на първия кръг от международното колоездачно състезание „Пътят на римляните“, организирано от община Разлог, община Банско, „Долчини ПРО Тийм“ и др. Стартът бе даден в Разлог в 15,30 часа от кмета на общината инж. Красимир Герчев. Над сто участници се състезаваха на 125-километровото трасе Разлог – Банско – Баня – Разлог.

По време на състезание в центъра на Разлог се състоя своеобразен спортно-музикален празник. Демонстрации на спортните си умения направиха ВК „Пирин“ (Разлог) – момичета до 15 години с треньор Антоанета Мишкова, ФК „Пирин“ (Разлог) – възрастова група 10-13 години с треньор Димитър Мавродиев и Клуб по таекуондо „Чо Елит“ с треньор Асения Пулина. За доброто настроени се погрижиха с таланта си Александра Бучкова, Детски танцов състав „Разложенче“ към НЧ „15.IX.1903-1909 г.“ – Разлог, Детски танцов състав „Айгидик“ към НЧ „Просвета 1927 г.“ от Добърско с ръководител Данаил Атанасов.

Проведе се и колоездачно състезание на децата от Клуб по колоездене към община Разлог с ръководител Жанета Барова. Победителите в различните възрастови групи бяха: Виктор Маринов във възрастова категория 6-8 години, Иван Дурев – 8-10 години и Георги Манзуров в категория 10-12 години. Те бяха наградени с грамоти и медали от специалния гост на международната колоездачна обиколка Олаф Лудвиг – световен и олимпийски шампион по колоездене.

Грандиозният финал беше в центъра на града. Първи в категория „Лидер“ и носител на жълтата фланелка стана Полихронис Дзордзакис – Гърция. Зелана фланелка в категория „Активност“ облече Жораж Белан от отбора на Банска Бистрица. В категория „Катерач“ победител стана Марек Канески, също от отбора на Банска Бистрица. Бялата фланелка за „Най-млад състезател“ облече Дорде Дурик – Сърбия.