Кюстендилецът Васил Тодоров-Зендер трети в Е1 2000 на Планинско „Водно“ 2019 в Македония

Васил Тодоров се нареди трети в своя клас.
  • Пилотът на благоевградския клуб “Диамо” се нареди четвърти в генералното с автомобила си „Опел Астра”

С купа за трето място от Планинско изкачване „Водно“ в Македония се завърна кюстендилският пилот Васил Тодоров-Зендер. По 3,3 километровото трасе в туристическата местност Водно в непосредствена близост до Скопие автомобилният състезател от благоевградския СК “Диамо” се представи страхотно със своя автомобил „Опел Астра” и в силна конкуренция завърши на трето място в Е1 2000.

На надпреварата, която е кръг от CEZ (Централна европейска зона) и кръг от македонския шампионат, Васил Тодоров се нареди на четвърто място в генералното класиране.

„Астра”-та и този път не изневери на Зендер.

Първото място спечели Игор Стефановски със своя Hyunday I30N TCR, а на втора позиция остана Димитрий Кимовски с Honda Civic Type R.

Другият българин – Косю Йорданов, от отбора на Green Fox Motorsport, който взе участие, се представи отлично в тренировъчните маншове с 2-ро време в генералното класиране, но по време на състезанието претърпя инцидент и загуби натрупаната преднина.

В 37-ото международно Планинско изкачване „Водно“ стартираха 45 пилоти, от които 38 стигнаха до финал.