Дупничанката Елица Василева с основна заслуга за класирането на България в Топ 8 на Европейското първенство

Супер Ели и нейните съотборнички не успяха да победят световните шампионки от Сърбия на четвъртфиналите.

Дупничанката Елица Василева изведе женския национален отбор на България до Топ 8 на Европейското първенство. През целия турнир Супер Ели, както я наричат феновете, бе на високо ниво и се отчиташе с най-много точки за отбора в почти всичките мачове. Със своите 18 точки (3 аса) тя бе най-резултатна и при загубата с 0:3 (19:25, 18:25, 26:28) гейма от Сърбия на четвъртфиналите.
„Лъвиците” попаднаха сред първите осем на Стария континент за първи път от 2009 година насам, което е голям успех за родния волейбол.
Българките започнаха добре срещата срещу сръбкините, но в средата на гейма допуснаха изравняване, а след това загубиха първия гейм с 19:25.
Началото на втората част бе изцяло под диктовката на Сърбия, които нямаха затруднения да я спечелят с 25:18.
В третия гейм западните ни съседки дръпнаха с цели 5 точки при 14:9. Именно тогава Ели Василева показа великолепна игра и нашите стопиха пасива си. Играта протичаше точка за точка в следващите минути, но световните шампионки показаха повече характер в решителните моменти и затвориха частта с 28:26, а с това и самия двубой с 3:0 гейма.