Баскетболистите от „Рилски спортист” започнаха сезона с победа

• Самоковци се справиха като домакин с коравия тим на „Спартак” (Плевен) с 92:75

С победа започна новият сезон в НБЛ за „Рилски спортист”. Самоковци се справиха като домакин с коравия тим на „Спартак” (Плевен) с 92:75. Срещата бе интересна за зрителите в зала „Арена Самоков“, тъй като плевенчани през първата половина от мача не позволяваха на играчите на Людмил Хаджисотиров да дръпнат в резултата. Голямата разлика в срещата се получи в средата на третата четвърт, когато самоковци отбелязаха няколко безответни точки и разликата мина 15 точки. В оставащото време гостите от Плевен се опитаха да стопят пасива си най-вече чрез далечни стрелби, но това така и не се случи и „Рилски” записа успешно начало в първенството.
С дабъл-дабъл за победителите завърши Йонас Зохоре – 24 точки и 12 борби. С 21 точки, 6 борби и 7 асистенции е Брандън Браун, 16 точки има Тихомир Желев, с 13 е Йордан Бозов. Силно в подкошието се включи и Зейвиър Джонсън, завършил с 6 точки и 14 борби.
Людмил Хаджисотиров („Рилски спортист”): „Очаквахме труден мач и нямаше как да не е така. Първи мач, домакинство, а ние търсехме задължителна победа срещу един отбор, който беше ясно, че ще е пределно мотивиран и ще дойде за победа. Мисля, че първата и третата част бяха тези, в които успяхме да направим разлика. Все пак смятам, че имаме по-голям потенциал, защото отново имахме отсъстващи – Иго Кесар и Милен Дудев. Останалите играчи все пак свършиха добра работа и компенсираха, но смятам, че можем да играем още по-добре и в защита, и в нападение. Като цяло изпълнихме целите, които поставихме в мача, имаше малко повече нерви и напрежение, но това все пак бе първи домакински мач и искахме да го спечелим. Въпреки грешките, които допуснахме обаче през второто полувреме, заиграхме по-умно и закономерно победихме.“
Мирослав Васов („Рилски спортист”): „Смятам, че през първото полувреме не играхме достатъчно агресивно в защита и допуснахме на „Спартак” да ни изравнят, но през втората половина от двубоя заиграхме по-концентрирано и по-добре в защита, а това ни позволи да направим разлика, която запазихме до края на двубоя.“