„Марек Юнион-Ивкони” се класира за финалите за Купата на България

• Дупничани се наложиха с категоричното 3:0 гейма над „Арда” насред Кърджали

„Марек Юнион-Ивкони” ще играе на финалния турнир за Купата на България през януари месец. Това стана факт, след като дупничани записаха чиста победа с 3:0 (25:19, 27:25, 25:21) гейма при трудното си гостуване на „Арда” в двубой от третия кръг на надпреварата.
В кърджалийската зала „Арпезос” Чоно Пенчев и компания изиграха поредния си силен мач и записаха втория си пореден успех като гост. Първият гейм не беше труден за дупнишкия клуб, който показа по-голямата си класа и успя да го затвори при 25:19. Най-оспорвана бе битката на игрището през втората част, когато домакините дадоха най-силен отпор на марекчани, които обаче имаха по-здрави нерви в решителните моменти и спечелиха с 27:25. В третия гейм „Арда” отново се опита да затрудни противника си, но „Марек Юнион-Ивкони” натрупа преднина още в началото и съумя да я задържи до края.
В следващия си мач дупничани приемат „Славия” в среща от Суперлигата. Мачът ще се състои в петък, 5 декември, от 18,15 часа в Дупница.