„Вихрен” надигра „Чавдар”, но спечели само една точка

Очакванията футболистите на „Вихрен” да победят като гости „Чавдар” в Етрополе и по този начин да запазят шансовете си за спечелване на първото място не се оправдаха. Срещата започна с натиск на футболистите на гостуващия тим, като Атанас Чепилов и Милен Златков по крилата насочваха много удобни топки пред вратата на домакините, но там създадените мелета не носеха нищо в полза на „Вихрен”. В 27-ата минута след остро центриране в наказателното поле на гостите топката прелетя между куп футболисти и Николай Григоров се оказа най-съобразителен и я прати в мрежата на Симеон Симеонов за 1:0. До края на първата част на мача ударите на Чепилов, Методи Костов и Александър Якимов бяха спасени от стража на домакините.
След почивката пропуските за футболистите от „Вихрен” продължиха. В 61-вата минута главният съдия Мирослав Кузманов отсъди дузпа в полза на гостите, която Методи Костов превърна в гол за 1:1. До края на двубоя непростими пропуски направиха Методи Костов, Атанас Чепилов, Александър Якимов и резервата Йордан Харизанов, който от 1 метър изпрати топката в аут. С това равенство санданският тим остана трети във временното класиране с 3 точки след лидера „Миньор”.