Дея Милтанова от Дупница стана вицешампион при 12-годишните

Главният треньор Иван Иванов заедно с Дея Милтанова (вдясно) и Симеон Стоичков

Дея и Симеон Стоичков от СКТМ „Марек76” се представиха много добре на финала за Купата на България по тенис на маса

Възпитаниците на СКТМ „Марек 76” Дея Милтанова и Симеон Стоичков се представиха много добре на финала за Купата на България по тенис на маса (НТ „Млад Олимпиец”) за деца до 12 години. Надпреварата се проведе през уикенда в Двореца на спорта в морската столица Варна. Двамата дупничани бяха сред финалистите, където участваха 16-те най-добри момчета и момичета на България. След продължително “пресяване” от началото на състезателния сезон, където взеха участие над 120 деца от България, до финала имаха право на участие класиралите се в първите 16. На турнира се срещнаха всеки срещу всеки, като надпреварата продължи няколко дни. След продължителните и тежки срещи и двамата състезатели преминаха през доста критични моменти. Така в края на турнира Дея Милтанова стана вицешампион в драматичен финал, завършил 3:2 гейма. Симеон Стоичков се нареди сред първите 10, завършвайки на 9-о място.

В Двореца на спорта във Варна участваха най-добрите 16 момичета и момчета в страната.

„Изключително тежко състезание, приключило в крайна сметка с още един медал за клуба. Много се радвам, че нашият клуб се представи на ниво. Да се наредиш сред първите, не е никак малко. Радвам се за Дея, че показа голямо израстване от началото на годината, където на първия етап от турнира завърши 6-а, а сега малко не й достигна да стане шампионка. Стоичков пък стартира невероятно настоящия сезон, спечелвайки медал в първия етап, но здравословни проблеми го лишиха от качествената подготовка няколко месеца. Големи благодарности на родителите, които са винаги до мен, на спонсорите на клуба, както и на община Дупница за подкрепата и доверието”, коментира главният треньор на клуба Иван Иванов.