Футболистите на „Миньор” (Перник) паднаха от „Монтана”

Футболистите от „Миньор” (Перник) записаха първи мач след четиримесечно прекъсване заради коронавируса. На своя стадион перничани приеха претендента за елита „Монтана” и отстъпиха с 0:2.
Двубоят бе равностоен, а разликата дойде от концентрацията при завършващите удари.
Първото положение в срещата се откри пред „жълто-черните“. В 12-ата минута Павлов изведе новото попълнение Реджеб Халил, но ударът на нападателя попадна в обхвата на вратаря, който изби в корнер.
Гостите поведоха в 34-тата минута след куриозен, но ефектен гол на Атанас Илиев. Той дойде след центриране отляво и разбъркване в наказателното поле на домакините. Веселин Васев опита да върне с глава към свой съотборник, но вместо това подаде към намиращия се на пет метра пред вратата Атанас Илиев, който прехвърли ефектно с глава Леонтиев за 0:1.
След почивката „Миньор” на два пъти пропусна да изравни чрез Тони Стоичков и Даниел Гогов, които се озоваха на отлични позиции.
Така се стигна до 68-ата минута, когато Росен Кръстев засече с глава центриране на Балджийски отдясно и оформи крайното 0:2.
В срещата двамата треньори Юрий Васев и Венци Иванов пуснаха в игра всичките си здрави футболисти.