Състезателите на клуб “Тонус” с фурор на Държавното отборно първенство и „Аеробик фест 2020”

Истински фурор на квадрата сътвориха състезателите на СК по аеробика “Тонус” (Кюстендил). Талантите с треньор Галя Миткова обраха медалите на Държавното отборно първенство и „Аеробик фест 2020”. С тези надпревари Съюзът по аеробика-България успешно стартира първите си състезания от обновения спортен календар за 2020 година. Над 160 състезатели от клубовете “Аеробика – АМД” (Пловдив), “Ахат – М” (София), “Актив спорт” (София), “Аякс” (Бургас), “Виолена” (Хасково), „Ера” (Пловдив), “Косара” (Асеновград), “Мега спорт” (Хасково), “Самодива” (Пловдив), “Самоков” и “Тонус” (Кюстендил) взеха участие в шампионатите – финали на Държавно отборно първенство за мъже и жени, финали на Държавно първенство клас Б, Национален турнир за деца 5-6 години и Аеробик фест.

Кюстендилският клуб стана държавен първенец и вдигна купата на победител, както и завоюва 5 златни медали и още златен и бронзов в индивидуалните.

Шампиони в отборната надпревара при мъжете и жените станаха състезателите от СК “Тонус” в състав Михаил Лучански, Владислава Пичурова, Силвия Мицова, Елица Милева и Деница Милева, следвани съответно на второ и трето място от софийските СК “Актив спорт” и “Ахат – М”.

Златния медал на „Аеробик фест 2020” завоюва Симона Ръждавичка от СК “Тонус” (Кюстендил). Нейни подгласнички станаха Сандра Лазарова от СК “Актив спорт” и Ралица Митрева, също от Кюстендил. Титлата „Мис Аеробик Фест 2020” за поредна година отиде в Кюстендил в лицето на Симона Ръждавичка.

Състезатели от 8 клуба си разпределиха медалите във възрастовите група 7-8, 9-10, 11-14 и 15-19 години на Държавното първенство клас Б. Бронзови медали със своето съчетание за Сияна Караджова и Вероника Копаранова в категория „Малка формация” 11-14-годишни. Каролина и Мария Шаркови се представиха отлично и се класираха на 5-о място в същата категория, както и Михаела Димитрова и Екатерина Котева, които се класираха на 9-о място.

“Изключително съм горда с всички. Поздравления за тях, че дадоха най-доброто от себе си. В тази трудна и тежка година постигнатото е невероятен успех”, каза Галя Миткова.